آموزش تعمیر فایل فشرده

نمایش پیغام Next volume is required

برخی ابزارها به دلیل حجم بالا و دانلود آسانتر و مطمئنتر، در چند پارت ارائه شده اند و برای دسترسی و استخراج محتویات آنها باید تمام پارتهای موجود را دانلود کنید. اگر تمام پارتهای موجود را دانلود کرده اید احتمال دارد پارتهای دانلود شده در کنار یکدیگر قرار ندارند، در این صورت تمام فایلها را در یک پوشه و در کنار یکدیگر قرار دهید. همچنین ممکن است نام فایلها را تغییر داده باشید و …

نمایش پیغام The archive is either in unknown format or damaged


این مشکل به دلیل دانلود ناقص یک یا چند پارت به وجود می‌آید. در پیغام خطا می‌توانید نام پارت(های) معیوب را مشاهده کنید.در این صورت می‌توانید اقدام به تعمیر فایلهای دانلود شده کنید. برای این منظور تمام فایلهای دانلود شده را در یک پوشه قرار دهید و سپس توسط نرم افزار WinRAR به پوشه مربوطه بروید و پس از انتخاب تمام فایلهای موجود، از منوی Tools گزینه ی Repair archive را انتخاب کنید. (کلیدهای Alt+R)

سپس در پنجره ی باز شده بر روی OK کلیک کنید. در این صورت برنامه شروع به ترمیم فایلهای ناقص و بازیابی اطلاعات پارتهای موجود می‌کند و در نهایت پارتهای جدیدی را با پیشوند fix در کنار پارتهای قبلی ایجاد می‌کند.

بر روی اولین پارت (از فایلهای تعمیر شده) کلیک راست و گزینه Extract Here را انتخاب کنید.

اگر مجددا با پیغام خطای برنامه مواجه شدید، بر روی اولین پارت (از فایلهای تعمیر شده) کلیک راست و گزینه …Extract Files را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده چک باکس Keep broken files را فعال و بر روی دکمه ی OK کلیک کنید.

در این صورت فایلهای استخراج شده حذف نمی‌شوند. فایلها را بازبینی کنید شاید فایلهای اصلی برنامه مشکلی نداشته باشند و تنها فایلهای جانبی نظیر راهنمای نصب، سریال، Crack یا Keygen نرم افزار دچار مشکل شده باشند.
در این صورت شما فایل اصلی برنامه را که حجم اصلی برنامه را تشکیل می‌دهد در اختیار دارید.

اگر با این روش نیز مشکل استخراج صحیح فایلها رفع نشد باید پارت معیوب را مجددا دانلود کنید. پیشنهاد می‌شود از یکی از نرم افزارهای مدیریت دانلود مانند Internet Download Manager استفاده کنید تا احتمال دانلود ناقص فایلها را به حداقل برسانید

البته ما یک راهکار دیگر نیز پیش روی شما قرار می‌دهیم که به احتمال زیاد مشکل خرابی فایل دانلود را حل خواهد کرد.
برای اطلاعات بیشتر مقاله تعمیر فایلهای دانلود شده با نرم افزار مدیریت دانلود IDM را مشاهده کنید.

نمایش پیغام CRC wrong password

رفع مشکل در خطای CRC wrong password نیز مانند حالت unknown format or damaged است.
با این تفاوت که در صورت عدم ورود پسوورد صحیح نیز ممکن این خطا بوجود بیاید.
بنابراین پیش از آنکه اقدام به رفع مشکل به روشهای ذکر شده کنید، کنترل کنید که آیا پسوورد فایل(های) فشرده را به درستی وارد کرده‌اید.