چرا از سافت سرا دانلود کنم؟

وب سایتهای کوچک و بزرگ بسیاری وجود دارند که اقدام به ارائه نرم افزار، آموزش، بازی و … می کنند. ممکن است با یک جستجوی ساده در Google یا وب سایت مورد نظر بتوانید نرم افزار مورد نظر خود را یافته و به سادگی دانلود کنید.
با وجود این چه دلیلی وجود دارد که بخواهید نرم افزار مورد نظر خود را صرفا از سافت سرا دانلود کنید؟!

سافت سرا با شعار “متفاوت ترین وب سایت دانلود نرم افزار در ایران” آغاز به کار کرده است و در همان ابتدای راه این ادعا را اثبات نموده است.
درست است که سافت سرا وب سایتی تازه تاسیس است اما با کوله باری از تجربیات ۱۲ ساله قدم بر این راه گذاشته است.
انجام ده‌ها پروژه بزرگ نرم افزاری، تولید آموزشهای کاربردی متنوع، ساخت بیش از ۲۰۰۰ آتوران و … برای شرکتهای مختلف، سافت سرا را از لحاظ تجربیات از تمام وب سایتهای دانلود نرم افزار متمایز می کند.

در ادامه برخی دلایلی که پاسخگوی این سوال است را بر می‌شماریم:

ارائه نرم افزارهای آموزشی اختصاصی

به جرات می توان گفت که سافت سرا تنها وب سایتی است که برنامه های آموزشی مختلف را با بهترین سطح کیفیت به صورت کاملا رایگان و بدون هیچ محدودیتی در اختیار کاربران قرار می دهد. کیفیت آموزشهای سافت سرا بسیار مطلوب است و در بسیاری موارد در سطح بسیار بالاتری از آموزشهای موجود در بازار قرار دارند. آموزشهایی که برخی از آنها می توانند قیمتی معادل ۲۰ هزار تومان در بازار داشته باشند. بدیهی است به دلیل اختصاصی بودن آموزشها، سایتهای دیگری حق ارائه این آموزشها را ندارند.

فشرده سازی بالا

سافت سرا با تکیه بر تجربه ۱۲ ساله خود و با الگوریتمهای ویژه اقدام به فشرده سازی نرم افزارها و آموزشهای موجود می کند. میزان کاهش حجم برنامه ها در سافت سرا نسبت به سایتهای دیگر در برخی موارد ممکن است به یک/پنجم هم برسد. از اینرو در سافت سرا علاوه بر حجم فایل (های) دانلودی یک برنامه، حجم آن پس از خارج کردن از حالت فشرده نیز درج شده است تا کاربران اطمینان داشته باشند که نرم افزاری که دانلود می کنند، کم و کاستی نداشته و به عبارت دیگر نسخه کامل باشد. البته این تفاوت حجم، بیشتر در نرم افزارهای حجیم خود را نشان خواهد داد. بدیهی است که با توجه به هزینه های سرسام آور ترافیک اینترنتی و نیز صرفه جویی در زمان بهتر است اگر نرم افزاری در سافت سرا موجود است اقدام به دانلود آن از سافت سرا کنید.

ساده سازی عملیات نصب و فعال سازی

سافت سرا با تکیه بر تجربیات خود در ساخت بسته های نرم افزار مختلف (نظیر بسته نرم افزاری هلو، مجموعه نرم افزاری Red، مجموعه نرم افزاری کلیک، مجموعه نرم افزاری MP و …) قادر است بدون کوچکترین تغییر در سورس برنامه ها و با توجه به ویژگیهای برنامه های مختلف، عملیات نصب و فعال سازی برنامه ها را به بهترین شکل ممکن ساده کند.

برخی از عملیاتی که سافت سرا برای ساده سازی عملیات نصب و فعال سازی انجام  می دهد، عبارتند از:

تغییر حالت پیش فرض آیتمهایی که بهتر است در چنین حالتی قرار بگیرند
برخی برنامه ها در طول نصب آپشنهایی در اختیار کاربر قرار می دهند که کاربر باید آنها را به دلخواه تنظیم کند.
به عنوان مثال برخی برنامه ها در طول نصب چک باکسی دارند که به برنامه اعلان می کند که به صورت خودکار اقدام به بروز رسانی خود کند. مسلما به دلیل استفاده غیر قانونی از اکثر نرم افزارهای موجود در ایران، کاربر باید این چک باکس را غیر فعال کند.
این عمل و عملهای این چنینی به صورت پیش فرض توسط سافت سرا انجام می شوند.

درج خودکار سریال و اطلاعات ثبت (بدون نیاز)
برخی نرم افزارها در طول نصب و برخی پس از نصب از کاربر درخواست شماره سریال و دیگر اطلاعات ثبت را می کنند. این مراحل نیز توسط سافت سرا انجام می شود و در بسیاری موارد نیازی به درج اطلاعات توسط کاربر نیست.

فعال سازی خودکار نرم افزارها (بدون نیاز)
برای فعال سازی برخی نرم افزارها نیاز هست که فایل (های) کرک مربوط به نرم افزار را در مسیر مربوطه کپی کنید. این مراحل نیز توسط سافت سرا به صورت خودکار انجام می شود و کاربر پس از نصب برنامه می تواند به سادگی کار خود را با برنامه آغاز کند.

فعال سازی آسان نرم افزارها
امکان فعال سازی خودکار برخی نرم افزارها به دلایل مختلف برای سافت سرا وجود ندارد. مهمترین عامل در این زمینه عدم وجود زمان کافی و نیز نیاز به تغییر در سورس نرم افزارها است. در این حالت نیز سافت سرا عملیات فعال سازی را بسیار ساده کرده و از مواجهه کاربر با پیچیدگیهای موجود جلوگیری می کند.

راهنمای نصب و فعال سازی
در صورتی که نصب و فعال سازی نرم افزاری پیچیدگی خاصی داشته باشد، راهنمای کامل انجام تمام مراحل به صورت تصویری در کنار فایل نصب برنامه قرار خواهد گرفت. در این صورت کاربر می تواند با استفاده از آن، به سادگی اقدام به نصب برنامه کند.

عدم وجود فایلهای اضافه در فایل دانلود شده

اکثر وب سایتهای دانلود در فایل فشرده مربوط به نرم افزار، بازی و … اقدام به قرار دادن فایلها و اطلاعات مختلفی نظیر نام وب سایتهای خود، فایل URL وب سایت، نوار ابزار وب سایت و … می کنند. برخی دیگر نیز پا را فراتر گذاشته و فایلهای رجیستری تغییر Home Page (صفحه خانگی مرورگر) را نیز در کنار این فایلها قرار می دهند. کافیست کاربر با تصور اینکه این فایل، مربوط به فعال سازی نرم افزار است آن را اجرا کند تا وب سایت مربوطه به صورت پیش فرض در مرورگر او نمایش داده شود. فایلهای دانلود شده از سافت سرا کاملا عاری از فایلهای اضافی، تبلیغاتی و مخرب هستند و پس از دانلود فایل مورد نظر کافیست به سادگی روی آن کلیک راست و گزینه Extract Here را انتخاب کنید تا تمام فایلهای موجود به صورت منظم در یک پوشه استخراج شوند.

عدم وجود تبلیغات مزاحم

هدف اصلی از راه اندازی اکثر وب سایتها، بهره وری مادی از وب سایت است و تبلیغات یکی از راه های رسیدن به این هدف است. بدیهی است صاحبان سایت باید برای تامین هزینه های سایت، سرورهای دانلود و همچنین وقت و انرژی خود اقدام به نمایش تبلیغات در سایت نمایند.
سافت سرا نیز از این قاعده مستثنی نیست. به خصوص که وب سایت سافت سرا با صرف هزینه ای بسیار بالا (نسبت به سایتهای دیگر) راه اندازی شده است. بنابراین سافت سرا نیز در سایت خود اقدام به نمایش تبلیغات خواهد کرد. اما متاسفانه بسیاری از وب سایتها اقدام به نمایش تبلیغات آزار دهنده ای نظیر تبلیغات پاپ آپ و … در وب سایت خود می کنند و کافیست به سایت مربوطه وارد شوید تا با چندین صفحه متوالی که به صورت خودکار باز می شوند، مواجه شوید. هر چند سافت سرا در ابتدای راه است و در حال حاضر هیچ تبلیغاتی ندارد، اما به شما اطمینان می دهیم که در هیچ زمانی هیچ تبلیغات مزاحمی در سایت وجود نخواهد داشت.