Top Essential Skills for Today's Job Market

راهنمای گام به گام کسب مهارت برای ورود به بازار کار

دسته بندی: مقالات

کسب مهارت در هر زمینه‌ای می‌تواند راهی برای کسی درآمد و ورود به بازار کار پیش روی افراد قرار دهد. امروزه با افزایش روز افزون استفاده از کامپیوتر در مراکز دولتی و خصوصی، نیاز افراد مختلف به خدمات رایانه‌ای کاملا مشهود است و کسب تخصص در زمینه‌های کامپیوتری به خصوص نرم افزارهای کاربردی مختلف می‌تواند راهی مطمئن برای کسب درآمد و ورود به بازار کار باشد. وب سایت فرادرس به عنوان کامل‌ترین مرجع ارائه آموزش‌های فارسی در زمینه‌های مختلف، می‌تواند در این امر به کمک شما آمده و نیاز به یادگیری در زمینه نرم افزارهای مختلف را به خوبی مرتفع کند.

مزیت نرم افزارهای کاربردی مختلف نظیر مجموعه نرم افزارهای آفیس، فتوشاپ، نرم افزارهای تدوین و … این است که با حداقل هزینه می‌توانید آموزشهای مربوطه را تهیه و شروع به یادگیری آنها کنید. حتی آموزشهای بسیاری نیز به صورت رایگان منتشر می‌شوند که نیاز به پرداخت هزینه را حداقل برای شروع یادگیری منتفی می‌کنند. علاوه ر آن در کمترین زمان ممکن می‌توانید کار خود را شروع کنید و نیاز به تخصص صد درصدی در مورد نرم افزار مورد نظر نیست. البته بدیهی است که در صرت عدم آشنایی کافی با نرم افزار مورد نظر، در طول انجام کار با مشکلاتی روبرو خواهید شد که می‌توانید با جستجو در مقالات منتشر شده در وب سایتها پاسخ مشکلات خود را پیدا کنید.

یادگیری نرم افزارهای تخصصی برای ورود بازار کار

کسب مهارت در زمینه هر نرم افزاری می‌تواند راهگشای شما در درآمدزایی و ورود بازار کار باشد. با این حال برای یادگیری نرم افزارهای تخصصی باید وقت بسیار بیشتری نسبت به نرم افزاهای عمومی بگذارید. علاوه بر آن در نرم افزارهای تخصصی باید درصد بیشتری از محیط و امکانات نرم افزار را یاد یگیرید تا بتوانید اقدام به گرفتن پروژه کنید و یا در شرکتهایی که نیاز به مهارت شما دارند استخدام شوید. همچنین هزینه‌های آموزش و یادگیری نرم افزارهای تخصصی چه در قالب ویدیوهای آموزشی و چه به صورت خصوصی بسیار بالاتر است.

باید به این نکته نیز توجه کنید که برای یادگیری نرم افزارهای تخصصی مانند اتوکد و سالیدورک باید زمان بیشتری صرف کنید که این موضوع نیز بر روی هزینه‌های اولیه شما تاثیر می‌گذارند. هر چند یادگیری برنامه‌های تخصصی می‌تواند درآمد خوبی برای شما داشته باشند، اما باید توجه کنید که تقاضا برای انجام پروژه توسط نرم افزاهای تخصصی بسیار کمتر از نرم افزارهای کاربردی عمومی است. از طرفی افراد متخصص در این زمینه نیز بسیار کمتر هستند که می‌تواند شانس شما را برای گرفتن پروژه‌های بیشتر و استخدام در شرکتهای مختلف افزایش دهد.

یادگیری نرم افزارهای عمومی و پر کاربرد

یادگیری نرم افزارهای عمومی و پر کاربرد نظیر Word و Excel و در مراحل پیشرفته‌تر مهارتهای هفتگانه ICDL می‌تواند شانس شما را برای گرفتن پروژه به صورت فریلنسر، استخدام در شرکتهای مختلف و یا راه اندازی کسب و کار خود به شدت افزایش دهد. از طرفی برای کار با این برنامه‌ها نیاز به کسب مهارت جامع و یادگیری تمام قابلیتها و امکانات برنامه نیست و شاید در کمتر از یک هفته دانش کافی برای شروع کار را کسب کنید. هر چند باید در طول کار نیز اقدام به جستجوی نکات و مشکلات پیش رو و آموزش بیشتر به منظور افزایش مهارت‌های خود بپردازید.

یادگیری نرم افزار Word

Word یکی از پر کاربردترین نرم افزارها است که هر شخصی ممکن است به صورت روزمره و یا در زمانی خاص نیاز به استفاده از آن داشته باشد. بنابراین آشنایی با نرم افزار ورد که یکی از نرم افزارهای مجموعه آفیس مایکروسافت است، می‌تواند شانس شما را در گرفتن پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن و ورود به بازار کار افزایش دهد. زیرا مشتریان بسیار زیادی در زمینه تایپ مقالات، بروشور، نامه‌های اداری و … وجود دارند که شما نیز می‌توانید سهمی از آنها داشته باشید.
اگر نیاز به یادگیری نرم افزار Microsoft Word دارید، مجموعه‌های آموزش ورد از فرادرس می‌توانند کمک شایانی به شما در این زمینه کنند.

یادگیری تایپ ده انگشتی

تایپ ده انگشتی و سریع یکی از ملزومات جانبی برای کار با نرم افزار ورد است و اگر مایل به یادگیری نرم افزار ورد و کار با آن هستید، حتما باید اصول تایپ ده اگشتی را یاد بگیرید. البته با کار با نرم افزار ورد و تایپ مقالات مختلف، خود به خود جایگاه حروف در ضمیر ناخودآگاه شما نقش خواهد بست و سرعت تایپ شما به مرور افزایش خواهد یافت. اما باید توجه کنید که اگر این کار را به صورت اصولی و بر پایه تکنیکهای تایپ ده انگشتی انجام ندهید، ممکن است سرعت تایپ شما هیچ گاه به مقدار مطلوب و قابل رقابت با تایپیست‌های حرفه‌ای نرسد. زیرا یادگیری تایپ ده انگشتی برای افرادی که سرعت تایپ نسبتا خوبی دارند، می‌تواند سخت‌تر باشد.

آموزش تایپ ده انگشتی

مجموعه آموزش تایپ ده انگشتی از فرادرس، می‌تواند گزینه مناسبی برای آموزش اصولی صحیح تایپ به شما باشد که پیشنهاد می‌کنیم حتما نگاهی به این آموزش و توضیحات آن نیز بیاندازید.

یادگیری نرم افزار Excel

Excel یکی دیگر از نرم افزارهای مجموعه آفیس مایکروسافت است که برای مشاهده، ایجاد و ویرایش صفحات گسترده و تجزیه و تحلیل داده‌های آماری ارائه شده است. این نرم افزار نیز بازار کار خوبی به خصوص برای استخدام در شرکتهای خصوصی و دولتی دارد. البته برای افزایش شانس استخدام خود باید زمان بیشتری برای آموزش اکسل و آشنایی با امکانات آن بگذارید. لازم به ذکر است در نرم افزار اکسل و ورد بسیاری از بخشهای عمومی کاملا مشابه هستند و اگر تا حدودی با نرم افزار Word آشنایی داشته باشید، حدود نیمی از راه را برای یادگیری اکسل رفته‌اید.
اگر نیاز به یادگیری نرم افزار Microsoft Excel دارید، مجموعه‌های آموزش اکسل از فرادرس می‌توانند کمک شایانی به شما در این زمینه کنند.

یادگیری مجموعه نرم افزارهای آفیس مایکروسافت

نرم افزارهای Word و Excel دو نرم افزار اصلی و پر کاربرد مجموعه مایکروسافت آفیس هستند. اما آفیس شامل نرم افزارهای پر کاربرد دیگری از جمله پاورپوینت (برای ساخت پرزنتیشن و ارائه) و اکسس (برای ساخت بانکهای اطلاعاتی) نیز است. بنابراین اگر می‌خواهید شانس خود را برای کسب درآمد و پیدا کردن شغل مناسب افزایش دهید بهتر است نرم افزارهای پاورپوینت و اکسس و در صورت امکان نرم افزارهای دیگر نظیر ویزیو، اوت‌لوک، وان‌درایو، وان‌نت و … را نیز به خوبی یاد بگیرید.
برای این منظور می‌توانید از مجموعه ویدیوهای آموزش مایکروسافت آفیس فرادرس کمک بگیرید.

مجموعه نرم افزارهای آفیس مایکروسافت

یادگیری مهارتهای هفتگانه ICDL

ICDL یک گواهی‌نامه بین‌المللی متشکل از هفت مهارت رایانه‌ای است که توانایی دارندگان آن را در مهارتهای کامپیوتری تایید می‌کند. این مهارتها شامل مفاهیم اساسی و تئوری IT، آشنایی عمومی با ویندوز، آشنایی با نرم افزارهای اصلی مایکروسافت آفیس شامل ورد، اکسل، پاورپوینت و اکسس و خدمات اطلاعاتی شبکه، اینترنت و پست الکترونیکی است. بدیهی است که برخورداری از مهارت کافی در زمینه ICDL و داشتن گواهی نامه معتبر آن می‌تواند شانس شما را برای ورود به بازار کار تا حد زیادی افزایش دهد.
مجموعه‌های آموزش ICDL از فرادرس نیز می‌توانند در یادگیری مهارت هفتگانه آی‌سی‌دی‌ال‌به شما کمک کنند.

مهارتهای هفتگانه ICDL

مهارتهای بیشتر برای ورود به بازار کار

علاوه بر مهارتهای اداری و دانش عمومی کامپیوتری، مهارتهای دیگری نظیر گرافیک، تدوین، برنامه‌نویسی، طراحی سایت، تسلط به زبانهای خارجی و … می‌توانند به کسب درآمد به صورت فریلنسر و یا پیدا کردن شغل مناسب کمک شایانی به شما کنند. هر چند کسب مهارت کافی در این زمینه‌ها نسبت به نرم افزارهای اداری کمی سخت‌تر است، اما در مقابل می‌تواند درآمد بیشتری را در برابر کار کمتر برای شما به همراه داشته باشد.
در صورتی که به دنبال یادگیری نرم افزارهای حرفه‌ای‌تر و پیدا کردن شغل مناسب‌تری هستید، ویدیوهای کسب مهارت برای ورود به بازار کار از فرادرس را مشاهده کنید.

ویدیوهای آموزشی بیشتر

فرادرس به عنوان بزرگترین پلت‌فرم آموزشی ایرانی در زمینه‌های مختلف، می‌تواند راه‌گشای شما برای یادگیری مهارتهای مختلف و کسب تخصص در هر زمینه‌ای باشد. اگر برای کسب مهارت مورد نظر جدیت و زمان کافی دارید، فرادرس تمام محتوای آموزشی مورد نیاز را برای شما مهیا کرده است. کافیست به وب سایت فرادرس مراجعه و به جستجوی محتوای آموزشی مورد نیاز خود در میان بیش از ۱۳۰۰۰ ساعت آموزش ویدیویی در قالب فراتر از ۲۰۰۰ عنوان علمی، مهارتی و کاربردی بپردازید.

لینک کوتاه :
آموزش‌های فرادرس

این مطلب را به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران


نام

پست‌الکترونیکی

وب سایت

نظر شما