تابلوی اعلانات سافت سرا
 • دسته بندی موبایل در سایت ایجاد شد
 • برداشتن محدودیت عضویت ویژه در تمام پستها
 • سایت و سرور دانلود سافت سرا در ایران قرار دارد

Expert Choice v11.0 | Expert Choice v9.0

انجام محاسبات فازی و تصمیم‌گیری چند معیاره

انجام محاسبات فازی و تصمیم‌گیری چند معیاره

Expert Choice v11.0 | Expert Choice v9.0

حجم : 45MB
نوع فعال سازی : Patch |
وب سایت سازنده : Expert Choice
تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۳۹۶
بازدید : 4,140 |
لینک کوتاه :

تصمیم‌گیری‌های انسان بر پایه دانش، تخصص و تجربه استوار است و از آنجا که این پارامترها در هیچ انسانی کامل نیست، امکان تصمیم‌گیری‌های اشتباه و توام با خطا در هر انسانی وجود دارد. از اینرو تصمیم‌گیری گروهی که در واقع منتج به دانش، تخصص، تجربه و دیدگاه‌های بیشتر می‌شود، راه حلی مناسب‌تری نسبت به تصمیم‌گیری‌های فردی برای دستیابی به یک تصمیم جامع و منطقی است.

علاوه بر آن تصمیمهای گروهی بسیار بیشتر از تصمیمات فردی مورد قبول اعضای یک گروه واقع می‌شوند و منجر به کار گروهی و تلاش گسترده بیشتری خواهند شد. در واقع این دیدگاه ساده که دو فکر همیشه بهتر از یک فکر کار می‌کند در بسیاری از جوامع پیشرفته و ارگان‌ها و سیستمهای زیر دامنه آنها به یک اصل تبدیل شده است و می‌توان گفت امروزه بسیاری از تصمیمات به وسیله گروه‌ها وکمیته‌ها صورت می‌گیرد، به شکلی که نتیجه مطالعات و بررسی‌ها نشان می‌دهد که مدیران بیش از چهل درصد وقت خود را درجلسات می‌گذرانند.

فرآیند تحلیل سلسله مراتبی

AHP مخفف Analytical Hierarchy Process (به معنی فرآیند تحلیل سلسله مراتبی) یک روش تصمیم‌گیری است که توسط آن می‌توان تصمیماتی که وابسته به معیارهای مختلف هستند را اتخاذ نمود. AHP بر اساس مقایسه‌های زوجی بنا نهاده شده و امکان بررسی سناریوهای مختلف را به مدیران می‌دهد، در واقع توسط این الگوریتم ابتدا مسئله تصمیم‌گیری سازمان‌دهی می‌شود، سپس گزینه‌های مختلف بر اساس معیارهای مطرح در تصمیم‌گیری با هم مقایسه شده و در نهایت اولویت انتخاب هر یک از آن‌ها مشخص می‌شود. در مجموع این روش در مسائل رتبه‌بندی، انتخاب، ارزیابی و پیش‌بینی که همگی نیازمند تصمیم‌گیری هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نرم افزار Expert Choice

Expert Choice نرم افزاری قدرتمند و ساختار یافته برای انجام محاسبات فازی و تصمیم‌گیری چند معیاره MCDM (و زیر شاخه‌های آن MADM و MODM) بر اساس روش AHP و فرایند تحلیل شبکه ANP و ارزیابی میزان ریسک شروع یک پروژه است. این نرم افزار قدرتمند که توسط بسیاری از ارگان‌ها و موسسات دولتی و خصوصی دنیا مرکز پرواز ناسا، لیندا کورتون، جنرال موتورز، بوئینگ، بانک مرکزی آمریکا، شرکت گاز واشنگتن، جی‌پی مورگان و … مورد استفاده و تایید قرار گرفته است این امکان را به شما می‌دهد تا اقدام به سازمان‌دهی اطلاعات پروژه، مدیریت ریسک و اندازه‌گیری درصد ریسک‌پذیری و در نهایت اولویت‌بندی پارامترها بر مبنای ارزش آنها نمایید و با بهره‌گیری از راهکارها و تاکتیکهای تصمیم‌گیری چند معیاره نتیاج منطقی و اصولی منطبق بر اهداف و نیازهای خود اتخاذ کنید.

راهبردهای نرم افزار Expert Choice

نرم افزار Expert Choice از راهکارهای مختلفی نظیر مقایسه در مواردی نظیر اولویت‌بندی اهداف برنامه‌ریزی استراتژیک، برنامه‌ریزی تخصیص منابع، مدل انتخاب و … و مدیریت ریسک منطبق بر اهداف استراتژیک سازمان شامل فرآیند ارزیابی، تخصیص منابع، بررسی سناریو و اندازه‌گیری احتمالات برای تصمیم‌گیری‌های سازمانی استفاده می‌کند و امکان گزارش‌گیری و طراحی نمودارهای سلسله مراتبی تصمیم‌گیری، طراحی سوالات چالشی، تعیین ترجیحات و اولویت‌ها و تحلیل حساسیت تصمیم‌گیری نسبت به تغییرات در پارامترهای مساله را نیز دارا می‌باشد. تمام ابزارها و راهکارهای ارائه شده توسط این نرم افزار در کنار مجموعه‌ای قدرتمند از همکاران مشترک می‌تواند منجر به تحویل نتایج قابل اندازه‌گیری بهتر و ساده‌سازی مدیریت تصمیم‌گیری شوند.

برخی از ویژگیهای نرم افزار Expert Choice عبارتند از:

 • انجام محاسبات فازی و تصمیم‌گیری چند معیاره بر مبنای روش AHP
 • بهینه‌سازی خودکار سناریوهای تصمیم‌گیری
 • امکان اولویت‌بندی پارامترها متناسب با ارزش آنها
 • اندازه‌گیری و مدیریت میزان ریسک انجام پروژه
 • اتخاذ تصمیمات منطقی بهینه شده منطبق بر اهداف مورد نظر
 • دارای ابزارهای تصمیم‌گیری تیمی از راه دور در هر نقطه از جهان
 • برخورداری از ابزار مدیریت پروژه برای تعیین نقش و مسئولیت شرکت‌کنندگان
 • تحلیلی مبتنی بر علم، تخصص و تجربه تیم مشاوره به عنوان یک مقیاس کمی
 • استفاده از راهکارهای مختلف تصمیم‌گیری نظیر مقایسه و ارزیابی ریسک
 • ایجاد ارتباط شفاف برای افزایش سرعت ارزیابی و اجرای ریسک
 • تحلیل حساسیت تصمیم‌گیری نسبت به تغییرات در پارامترها
 • دارای ابزار همکاری گروهی چندجانبه و هماهنگی داخلی
 • بررسی اولویتهای متضاد و تبیین بهترین حالت ممکن
 • ارائه گزارش‌ها و خروجی‌های عملیاتی و بهبود یافته
 • استفاده از نمودار و گراف برای ویژوال‌سازی نتایج تحلیل
 • امکان طراحی نمودارهای سلسله مراتبی تصمیم‌گیری
 • ایجاد هماهنگی بین استراتژی شرکت و نیازهای مشتری
 • تخصیص منابع مورد نیاز برای کاهش خطرپذیری پروژه
 • و …

برای اجرای این نرم افزار باید تاریخ سیستمتان بر روی سال ۲۰۰۰ (یا قبل از آن) باشد. البته نیازی نیست تاریخ سیستم خود را عقب کشید برای فریب نرم افزار می‌توانید از برنامه RunAsDate استفاده کنید.

حذف محدودیت زمانی برنامه‌های آزمایشی

تصویری از محیط نرم افزار
دانلود نرم افزار Expert Choice
آموزش‌های فرادرس

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مراحل دانلود و نصب نرم افزارهای موجود در سافت سرا بسیار ساده است.
برای دانلود نرم افزار یا ابزار مورد نظر کافیست بر روی لینک (یا لینکهای) مربوط به آن کلیک کنید تا عملیات دانلود فایل (ها) انجام شود.
در صورتی که در دانلود فایلها با مشکلی مواجه شدید، بخش رفع اشکال/گزارش خرابی لینک را مشاهده کنید.


نرم افزارهای موجود، بسته به حجمشان ممکن است در یک یا چند پارت ارائه شوند. در نرم افزارهایی که دارای چند پارت هستند باید تمام پارتهای موجود را دانلود کنید. البته ممکن است در برخی نرم افزارها احتیاج به دانلود تمام لینکها نباشد. مثلا اگر سیستم شما 64 بیتی است و نرم افزاری دارای دو ویرایش 32 و 64 بیت است، کافیست تنها پارتهای مربوط به ویرایش 64 بیتی را دانلود کنید. همچنین برخی نرم افزارها دارای اضافات و پلاگینهایی هستند که دانلود آنها نیز اختیاری است.


پس از دانلود یک نرم افزار، کافیست محتویات آن را توسط نرم افزار WinRAR یا یک فشرده سازی دیگر که از فرمت RAR پشتیبانی می کند، بر روی سیستم خود استخراج کنید. برای این منظور بر روی اولین پارت کلیک راست و گزینه ی Extract Here را انتخاب کنید، در این صورت تمام پارتهای موجود به صورت یکپارچه بر روی سیستم شما استخراج می شوند.
در انتهای نام پارت اول نرم افزارهایی که در چند پارت فشرده شده اند عبارت part1 یا part01 قرار دارد.
در صورتی که نرم افزاری تنها یک پارت دارد نیز به همین ترتیب بر روی آن راست کلیک و گزینه ی Extract Here را انتخاب کنید.


فایلهای دانلود شده از سافت سرا دارای هیچ فایل اضافی یا تبلیغاتی خاصی نیستند، از اینرو برای استخراج فایل دانلود شده، با خیال آسوده بر روی فایل مورد نظر کلیک راست و گزینه ی Extract Here را انتخاب کنید.
در این صورت نرم افزار و فایلهای مربوط به آن (مانند سریال، راهنما و ...) در پوشه ای به صورت مرتب استخراج خواهند شد.


فایلهای دانلود شده از سافت سرا برای استخراج نیازمند پسوورد می باشند. پسوورد تمام فایلهای دانلود شده از سافت سرا softsara.ir است.
بروز پیغام خطا پس از درج پسوورد (یا در طول استخراج فایلها) دلایل مختلفی می تواند داشته باشد.
اگر پسوورد را کپی (Copy & Paste) می کنید، به احتمال زیاد این مشکل وجود خواهد داشت. زیرا معمولا هنگام کپی پسوورد از سایت یک کارکتر فاصله در ابتدا یا انتهای آن ایجاد می شود. در صورتی که پسوورد را تایپ می کنید، به کوچک بودن حروف و انگلیسی بودن صفحه کلید توجه کنید.

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

نظرات کاربران


نام

پست‌الکترونیکی

وب سایت

نظر شما

 1. کیوان در ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ :

  فایل patch خرابه

  • profile avatar سافت سرا در ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ :

   سلام. مشکلش چیه؟

 2. nasrullah falak در ۸ آذر ۱۳۹۹ :

  من به نرم افزار AHP نیاز دارم امید وارم که بتوانم از سایت شما بدست بیام و سایت شما سایت غنی و پربار از مطالب علمی و هنری است که قابل تحسین می باشد

 3. نصرالله در ۸ آذر ۱۳۹۹ :

  من نتوانستم سافت ویر AHP بدست بیاوارم لطفن همکار بفرمائید

  • profile avatar سافت سرا در ۸ آذر ۱۳۹۹ :

   همین نرم افزار بهترین برنامه برای تحلیل سلسله مراتبی است.